O tangu

Jak wybrać nauczyciela tanga?

Mój pierwszy wybór był błędny 😥 , ponieważ poszedłem na lekcję do szkoły, której reklamę zobaczyłem jako pierwszą. Nie było wokół mnie nikogo, kto mógłby mi pomóc w wyborze. ☝ W rezultacie po miesiącu odszedłem z tej szkoły tanga i przystąpiłem do wyboru bardziej systematycznie.

Po pewnym czasie określiłem 3️⃣ główne kryteria wyboru nauczyciela.

1️⃣ Zobacz, jak nauczyciel tańczy. To właśnie tak będzie cię uczył.

Jest eksperyment, w którym ludzi stawia się w rzędzie i prosi po kolei, aby powtórzyli ruch swojego sąsiada, przy czym nie widzą pierwotnego źródła. W trakcie kolejki ruch zmienia się znacznie, dlatego ważne jest uczenie się od pierwotnego źródła.

2️⃣ Język, którym mówi nauczyciel, powinien być dla nas zrozumiały.

Przyjdź na próbny kurs i posłuchaj, jakim językiem mówi nauczyciel. Mamy kilka sposobów przyswajania informacji: wizualny, słuchowy, dotykowy, itp. Jak również konstrukcje językowe, które są dla nas zrozumiałe, na przykład wyjaśnienia za pomocą metafor, nauk ścisłych, obrazów z życia lub wyjaśnienia, jak działają mięśnie. Wszystko to silnie wpływa na nasz proces nauki.

3️⃣ Spójrz na jego uczniów lub zapytaj tych, którzy byli na jego wykładach: jak przebiega proces, jaka jest atmosfera na lekcji i czy są zadowoleni z jego pracy.

Najważniejsze, spróbuj! 🖖
Made on
Tilda